KOLEJNA SESJA ZA NAMI

Radni określili zasady sprzedaży oraz warunków udzielania bonifikaty i wysokości stawek procentowych od cen sprzedaży lokali mieszkalnych na rzecz głównych najemców, w budynkach wielomieszkaniowych stanowiących własność Gminy. W głosowaniu dokonali zmian w budżecie oraz wybrali nowego przewodniczącego Komisji Rewizyjnej. Przypomnę, że kilka miesięcy temu z tej funkcji zrezygnował Pan Cezary Osiński. Z pracy w tej komisji zrezygnowali jeszcze Panowie Jacek Rogut i Sebastian Cierpiał. Oficjalnie Panowie nie podali powodów niechęci pracy w Komisji. Nieoficjalnie w kuluarach dało się słyszeć, że nie byli oni zadowoleni ze współpracy z burmistrzem Blachowni, a jeszcze inni mówili, iż odeszli z „rewizyjnej”, aby spróbować zdestabilizować pracę tej komisji. Na nowego szefa komisji radni jednogłośnie wybrali Pana Tomasza Czecha.

brewkaCzym jeszcze radni zajmowali się na poniedziałkowej sesji?

W czterokrotnym głosowaniu odrzucili wezwanie byłego sołtysa Cisia, aby usunąć, jego zdaniem, naruszenie prawa i interesu prawnego i uchylenia 4 uchwał. Były sołtys nie mógł się pogodzić z tym, że zebranie, odwołanie sołtysa i rady sołeckiej oraz powołanie nowych władz Cisia, odbyło się zgodnie z prawem demokracji. Podobnie zażalenie byłego sołtysa i to prawomocnie odrzucił Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach.

Były sołtys po raz kolejny zrobił cyrk, nie chcąc opuścić miejsca, które na sesji przysługują sołtysom. Mimo kilku wezwań przez Panią przewodnicząca Rady Miejskiej, nie ustąpił miejsca dwóm sołtysom, oświadczając, że jemu tu jest dobrze i kto w ogóle powiedział, że on nie jest sołtysem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.