INTERPELACJE NA SESJE

Na czwartkowej sesji po raz kolejny, przy okazji wizyty pracowników Wodociągów Częstochowskich na terenie osiedla komunalnego, prosiłem służby Pani burmistrz, aby odkopać zasypane dwie studzienki przy garażach obok skrzyżowania ulic. ks. Kubowicza i 16-go Stycznia. Odsłonięcie ich zapewne sprawiłoby, że po opadach deszczu, woda mniej zalewałaby niżej położone garaże.

Po raz kolejny od Pana Grzegorza Loręckiego, kierownika Referatu Inwestycyjnego i Zamówień Publicznych usłyszałem – przyjrzymy się tym studzienkom.

Pytałem też – jak proponowana reforma oświaty przez rząd Pani premier Beaty Szydło może się odbić na nauczycielach, ewentualnie likwidowanego gimnazjum? Czy mogą wystąpić jakieś zwolnienia czego byśmy nie chcieli?

Pani Olga Kacprzak inspektor ds. oświaty i wychowania powiedziała – cały czas rozmawiamy na ten temat z dyrektorami szkół, choć zdaje sobie sprawę, że najtrudniej sytuacja wygląda wśród polonistów i matematyków.

W wolnych wnioskach prosiłem, aby na spotkanie z handlowcami, w sprawie opłat na targowisku urzędnicy Gminy Blachownia przygotowali cenniki z innych targowisk w powiecie, aby mieć skalą porównawczą czy Ryneczek w Blachowni na tle innych pod względem pobieranych opłat jawić się jako Pewex.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.