GRUPA INICJATYWNA, MIENIĄCA SIĘ, OBYWATELSKĄ

Z zażenowaniem przeczytałem afisz informujący, iż Grupa Inicjatywna, mieniąca się, Obywatelską, chce doprowadzić do referendum, w którym zachęcają do odwołania burmistrza Blachowni. Powód – mają już dość i chcą burmistrza dla wszystkich mieszkańców. Zarzuty są wprost śmieszne. Że nie radzi sobie z zarządzaniem Gminy brak wizji, brak pomysłu i brak zainteresowania mieszkańcami. Brak pomocy dla najuboższych i zainteresowania przedszkolem przy ul. Żeromskiego, a nawet zbyt słaba walka o połączenie kolejowe z Lublińcem.

Bardziej bzdurnych zarzutów pod adresem, właśnie tej Pani burmistrz, nie słyszałem. To Pani Sylwia Szymańska otwarła szeroko drzwi dla Mieszkańców czyniąc środę jako dzień otwarty dla Mieszkańców. Nie zamyka się w gabinecie i nie ucieka przed ludźmi.

To obecna burmistrz nie pozwoliła, aby dzieci z przedszkola przebywały zagrzybionych ścianach i przeniosła je do szkoły gdzie jest sucho i czysto, a ściany nie są zgrzybiałe. Kilka lat wcześniej sprawa ta była pomijana mimo pism kierowanych do ówczesnego burmistrza. Mogę się domyśleć, że gdyby popryskano ściany jakimś preparatem po czym wpuszczono tam dzieci to by powstało inne larum, że burmistrz naraża dzieci na zdrowie. I tak źle i tak nie dobrze. Ale widać o to chodzi kilku osobom, że można było dołożyć.

W sprawach wizji to właśnie ta burmistrz nie tworzy plansz reklamowych bez pokrycia finansowego w realizacji. Ten kto chodzi na spotkania organizowane dla Mieszkańców wie doskonale, że właśnie tworzy się wiza naszej Gminy. Otóż wizja się tworzy tylko trzeba chodzić na spotkania. Rozwój Gminy tak, ale nie za kolejne kredyty tylko za środki zewnętrzne przy naszym współudziale.

Jeśli ktoś oczekiwał po 10 miesiącach rządzeniach, że nowa burmistrz z Blachowni zrobi Dubaj to muszę go rozczarować.

Obecna burmistrz już na wstępie musiała zmierzyć się z trudnymi niedokończonymi sprawami. Że tylko wspomnę strażnica OSP, ryneczek czy hala sportowa nie rozliczona od 2011 roku.

Co do braku pomocy dla najuboższych to pozwalam się nie zgodzić. Szybka pomoc chociażby pogorzelcom, załatwienie mieszkań dla najbardziej potrzebujących wielodzietnych rodzin to dowód, że co jak co, ale sprawy społeczne dla Pani burmistrz są bardzo ważne.

Nie bardzo też rozumiem zdania „Nie chcemy, by lepiej żyło się im, ale nam mieszkańcom”. Aż trudno się do tego odnieść. Czy to jest aluzja do poprzednich władz?

Obiektywnie muszę dodać, że z GIO jestem zgodny w jednym – Pani burmistrz rzeczywiście powinna wykazać większe starania i działania na rzecz połączenia kolejowego z Lublińcem.

Zastanawiam się jeszcze nad jednym dlaczego grupka osób używa herbu Blachowni? Żeby bardziej w oczach społeczeństwa uwiarygodnić akcję. Aby ludzie pomyśleli, że sami pracownicy urzędu i podległych jednostek są za referendum?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.