GŁOS BURMISTRZA BLACHOWNI

Szanowni Państwo w Blachowni dużo dobrego się dzieje. Zauważają to Mieszkańcy i okoliczni sąsiedzi, a także potencjalni inwestorzy. O Blachowni dobrze się mówi w innych samorządach i mediach, to cieszy i motywuje do dalszej pracy. Pozyskane środki na oczyszczenie zalewu i zagospodarowanie terenu wokół, wymianę oświetlenia, rewitalizację centrum, nowe drogi, wyremontowane przedszkola, zakończona budowa strażnicy, nowe targowisko, własne lodowisko, kanalizacja… tak wielu inwestycji przy wsparciu zewnętrznych środków w tej gminie nigdy nie było.

Blachownia zmienia się także społecznie. Realizujemy wiele działań integracyjnych, jak grzyby po deszczu powstają stowarzyszenia i organizacje, które z wielkim zaangażowaniem działają na rzecz Mieszkańców. Macie Państwo realny wpływ na budżet Gminy i inwestycje… Razem współtworzymy naszą Blachownię. Wiem, że jest jeszcze wiele do zrobienia ….wszystko wymaga nakładów finansowych, przygotowania dokumentacji, uregulowania praw własności czy pozyskania środków zewnętrznych, bez których Blachownia sobie nie poradzi , a to uzależnione jest od terminów ogłoszenia konkursów. Kochani idziemy w bardzo dobrym kierunku i dojdziemy do właściwego celu. Jednak jest jeden warunek, trzeba zapomnieć o animozjach i uprzedzeniach, trzeba współpracować dla dobra Blachowni.

Niestety w naszej Radzie górę biorą osobiste ambicje i chęć utrudnienia pracy Burmistrzowi. Niektórzy Radni zapomnieli, że reprezentują Państwa i do ich obowiązków należy dbać o dobro mieszkańców i rozwój Gminy. Działania destrukcyjne, złośliwe i wręcz nie rozsądne nie przyniosą Gminie nic dobrego. Nie potrafię zrozumieć jak Radny może być przeciwny inwestycjom, budowie kanalizacji, pozyskiwaniu środków zewnętrznych? glosowanieNiestety na dzisiejszej sesji Radni: Edyta Mandryk, Cezary Osiński, Jacek Rogut, Sebastian Cierpiał, Beata Matuszewska, Irena Popczyk i Paweł Pyda zagłosowali przeciw zmianom w budżecie Gminy Blachownia i Wieloletniej Prognozie Finansowej, co umożliwiłoby realizację już rozpoczętych w br. zadań w roku przyszłym. Co ciekawe żaden z tych Radnych nawet nie miał w tym temacie żadnych pytań. Uważam zatem, że tym Radnym nie leży na sercu dobro Gminy, ale zrobienie na złość Państwu, bo przecież nie o mnie tu chodzi, ale o dobro Mieszkańców i Gminy Blachownia. 

                                                                Z poważaniem

                                               Sylwia Szymańska Burmistrz Blachowni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.