DROGA ŚMIERCI

wypadekJak podaje kłobucka policja, śledczy, pod nadzorem częstochowskiego prokuratora, wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło w wigilię na drodze wojewódzkiej nr 492 między Wręczycą Wielką, a Blachownią. Jak podaje rzecznik policji – około godziny 14.25 jadący w kierunku Blachowni 21-letni kierowca vw polo, podczas wyprzedzania innego pojazdu, najechał na lewe pobocze, stracił panowanie nad pojazdem, po czym uderzył w przydrożne drzewo. Niestety, młody mężczyzna zmarł na skutek odniesionych obrażeń.

To tragiczne zdarzenie bada biegły z zakresu rekonstrukcji przebiegu wypadków drogowych, którego opinia zostanie wykorzystana w toczącym się postępowaniu. Dodatkowo miejsce wypadku zbada zespół w skład, którego wchodzą policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz przedstawiciel Zarządu Dróg Wojewódzkich.

DW 492 między Blachownią, a Wręczycą Wielką jest wyjątkowo pechowa dla kierowców. Tylko w ostatnich dwóch latach doszło na niej do 5. niebezpiecznych wypadków. Ostatnie zdarzenia to 12 października i 24 grudnia gdzie poszkodowani trafili do szpitala. Zastanawiające czy rzeczywiście jest to niebezpieczna droga czy raczej kierowcy nie zachowują należytej ostrożności?

foto KPP Kłobuck

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.