DROGA ŚMIERCI

wypadekJak podaje kłobucka policja, śledczy, pod nadzorem częstochowskiego prokuratora, wyjaśniają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło w wigilię na drodze wojewódzkiej nr 492 między Wręczycą Wielką, a Blachownią. Jak podaje rzecznik policji – około godziny 14.25 jadący w kierunku Blachowni 21-letni kierowca vw polo, podczas wyprzedzania innego pojazdu, najechał na lewe pobocze, stracił panowanie nad pojazdem, po czym uderzył w przydrożne drzewo. Niestety, młody mężczyzna zmarł na skutek odniesionych obrażeń.

To tragiczne zdarzenie bada biegły z zakresu rekonstrukcji przebiegu wypadków drogowych, którego opinia zostanie wykorzystana w toczącym się postępowaniu. Dodatkowo miejsce wypadku zbada zespół w skład, którego wchodzą policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz przedstawiciel Zarządu Dróg Wojewódzkich.

DW 492 między Blachownią, a Wręczycą Wielką jest wyjątkowo pechowa dla kierowców. Tylko w ostatnich dwóch latach doszło na niej do 5. niebezpiecznych wypadków. Ostatnie zdarzenia to 12 października i 24 grudnia gdzie poszkodowani trafili do szpitala. Zastanawiające czy rzeczywiście jest to niebezpieczna droga czy raczej kierowcy nie zachowują należytej ostrożności?

foto KPP Kłobuck

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.