FAMILIA ZNACZY RODZINA CZYLI DNI TRZEŹWOŚCI W BLACHOWNI

trzeźwyBlok programowych dla pracowników oświaty, MOPS i policji oraz Msza Święta w intencji trzeźwości w kościele pw. św. Franciszka w Ostrowach zainaugurowała Dni Trzeźwości w Blachowni.

Główne uroczystości odbyły się w Miejskim Domu Kultury. Swój dorobek zaprezentowało Stowarzyszenie Abstynenckie FAMILIA.

-Masz problem z alkoholem, zaczynasz dostrzegać, że w twoim życiu dzieje się coś niedobrego? Zaniedbujesz siebie, dom, pracę, a po każdy pijaństwie przysięgasz żonie, matce i sobie, że już nigdy więcej? Nie starcza ci jednak sił i woli, chcesz przestać pić jednak nie możesz, wszystko to co dzisiaj przezywasz było nie tak? Jesteśmy alkoholikami. Byliśmy na dnie, ale dzisiaj nie pijemy i chcemy każdemu powiedzieć spróbuj. Jeśli tylko naprawdę chcesz przestać pić – nie jesteś jeszcze przegrany. Jeszcze żyjesz. Przyjdź do nas, do naszego Stowarzyszenia, które mieści się w budynku przy ul. Miodowej 99 w Blachowni – mówił Pan Jerzy Job, były wieloletni prezes Stowarzyszenia Abstynenckiego FAMILIA w Blachowni.

To świadectwo jest dowodem wielkiej dojrzałości i determinacji, że jak się chce to można podnieść się nawet z największej nędzy. Stowarzyszenie Familia, działające w Blachowni od 1996 roku daje taką szansę. Organizacja szczególnie teraz dzięki dużemu wsparciu władz Gminy i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych rozwija się prężniej. Przy Stowarzyszeniu działa punkt konsultacyjny gdzie osoby, mające problem z alkoholem mogą otrzymać konkretne wsparcie.

Warto dodać, że członkowie „Familii” biorą czynny udział w imprezach promujących trzeźwość. Wyjazdy rodzin abstynenckich m.in. do Lichenia, Małego Cichego czy Leśniowa, a także udział w zawodach sportowych – to wszystko sprawia, że z Familią łatwiej wyjść z nałogu. W imprezach tych biorą udział przedstawiciele prawie wszystkich środowisk trzeźwości, ruchów abstynenckich oraz delegacje placówek lecznictwa odwykowego, ośrodków pomocy społecznej oraz przyjaciele i sympatycy tego niezwykle rodzinnego ruchu.

-W tych wszystkich działaniach jakże ważne jest wsparcie finansowe, za które już dziękuję Pani burmistrz i proszę o więcej dla Stowarzyszenia Familia. Oni te pieniądze naprawdę dobrze wykorzystają – mówił Pan Zbigniew Jadczak, członek Zarządu Krajowej Rady Związków i Stowarzyszeń Abstynenckich, a zarazem prezes Regionalnego Związku Stowarzyszeń i Klubów Abstynenckich Ziemi Częstochowskiej.

A w sobotę i niedzielę kolejne abstynenckie spotkania m.in. interaktywny quiz muzyczny, marsz trzeźwości, profilaktyka w plenerze oraz rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego pod nazwą „Z rodziną na zdjęciu aktywnie wypoczywam”. Organizatorami Dni Trzeźwości są: Burmistrz Blachowni, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Stowarzyszenie Abstynenckie „Familia” oraz Miejski Dom Kultury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.