CO ŁĄCZY BYŁEGO SOŁTYSA Z CISIA Z JEDNYM Z REDAKTORÓW NOWEJ TRYBUNY CZĘSTOCHOWSKIEJ?

Trudno powiedzieć. Choć na sesjach nie sposób nie zauważyć koleżeńskich stosunków. Szeptanych rozmów w przerwach obrad. Czasami po sesyjnej wizycie Pana redaktora zastanawiam się co tym razem negatywnego o obecnych władzach Blachowni pojawi się w NTC? I zazwyczaj długo nie czekam.

Obecność Pana redaktora na ostatniej sesji 25 kwietnia zaowocowała zdjęciem burmistrz Sylwii Szymańskiej (ze spotkania w Cisiu) z tekstem, że zamkną przedszkole w Łojkach. By nie narazić się na sprostowanie na zakończenie zdania widnieje znak „?”

O co w tym chodzi? Może permanentne sprawianie wrażenia jak nieudolnie i źle Gminą Blachownia zarządza obecna władza? Pójdę z myślami dalej. Jestem przekonany, że dziennikarz, który pisał tekst „Zamkną kolejne przedszkole?” doskonale wiedział, że przedszkole nie będzie zamykane. Bo jeśli naprawdę nie wiedział, to powinien też dopisać, że skoro w wakacje dyżurów nie będą pełnić szkoły podstawowe czy gimnazjum to pewnie też zostaną zamknięte. Że tak przypomnę – w poprzednich latach inne przedszkola w Blachowni nie pełniły w wakacje dyżurów i jakość nie zostały zamknięte. Skąd więc teraz taki wniosek? Ktoś coś podpowiedział?

Jakoś NTC w poprzednich latach nie pisała, że przedszkole w Łojkach wymagało remontu dla poprawy bezpieczeństwa dzieci. A teraz, a i owszem. Skoro w każde wakacje któreś z przedszkoli pełni dyżur, a inne jest nieczynne to nie oznacza, że dana placówka będzie zamknięta na „amen”. A wręcz przeciwnie jest to dobra okazja, by przeprowadzić niezbędne prace remontowe w danej jednostce. Od ponad roku mam nieodparte wrażenie, że komuś bardzo zależy, żeby cały czas w złym świetle stawiać obecną burmistrz Gminy. Przy ewentualnym referendum zawsze to będzie dodatkowy argument, by ludzi odwrócić przeciwko władzy.

 

Szanowny Panie redaktorze. Wiadomo, że przedszkole w Łojkach nie będzie zamykane, a remontowane bo trzeba w końcu wypełnić zalecenia przeciwpożarowe, które nad tą placówką wiszą od wielu lat, a które to nie były dostrzegane przez poprzednią władzę. I Pan dobrze o tym wie.

Ale może Pan nie wie, że obecna burmistrz dla wielu osób jest bardzo niewygodna. Bo skutecznie naprawia to co zastała w 2014 roku (niedługo zakończy się budowa remizy OSP, ryneczek przy ul. ks. Kubowicza będzie oddany na dniach, udało się dojść do porozumienia z firmą i rozliczyć od lat nie rozliczoną halę sportową. Zapewne ma Pan szeroką wiedzę w temacie, iż sprawę planów remontu jak i samych prac sprzed kilku lat przedszkola przy ul. Żeromskiego bada prokuratura.

Doskonale też Pan wie, że WSA w Gliwicach prawomocnie odrzuciło zażalenie byłego sołtysa Cisia, który dowodził m.in., że niesłusznie został odwołany przez mieszkańców tego sołectwa. Podobny wyraz w głosowaniu dali radni Blachowni czego był Pan świadkiem na ostatniej sesji. A mimo to jakoś Pan o tym ważnych dla Gminy wydarzeniu nic nie napisał. Niech zgadnę – dlaczego?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.