A ŚWISTAK SIEDZI I ZAWIJA W SREBERKA

Na początku było niedowierzanie, że ktoś okłamuje mieszkańców Blachowni, pisząc brednie na temat burmistrza i niektórych radnych. Potem przyszło zrozumienie, nie ta pani wygrała wybory wiec jest grupa, która posunie się do łgarstwa byle tylko doprowadzić do referendum, a jak się nie uda to oczerniać ludzi ile się da. Potem po kolejnych wpisach był pusty śmiech, co były sołtys wypisuje, chyba w zemście, że nawet mieszkańcy Cisia, mieli go dosyć i go odwołali. Teraz przychodzi współczucie i pytanie – co się dzieje ze stanem zdrowia psychicznego tego człowieka? I jak bardzo może się coś dziać skoro ten pan posuwa się do tak absurdalnych kłamstw? Czy myśli, że ktoś może wierzyć w to co wypisuje?

Pani Marku to prawda, że zbieracie jakieś podpisy w celu odwołania sołtys Łojek – pyta mnie Pani z ul. Długiej.

Jeden z pracowników Spółdzielni Mieszkaniowej radził mi – Panie Marku odwoływanie pani sołtys teraz to błąd, uderza to w pana, a wspiera konkurencję z obozu. Pozdro.

Ja też Pana pozdro. i wyjaśniam niedorzeczności, w które widać ktoś wierzył. Od kiedy to radni Gminy decydują o powołaniu czy odwołaniu sołtysa? To sami mieszkańcy sołectwa wybierają swojego przedstawiciela i nic do tego radnym szczególnie z innego okręgu wyborczego. Pisanie, że Teraz główna inicjatorka akcji – Małgorzata Bernat poszukuje 20. Mieszkańców Łojek, którzy podpiszą się na liście w celu zwołania zebrania, by odwołać Magdalenę Maciążkę z funkcji Sołtysa Łojek. Za słowami poszły czyny. Klakiery od Sylwii Szymańskiej stwierdziły, że to nie problem. Do tej pory na liście podpisało się kilkanaście osób (informacja z godz. 16:30, w tym czasie lista była na ulicy Zielonej), głównie były to osoby z rodziny jednego radnego. Podpisy zbierają kobiety z grupy alkoholowej.” jest wprost chore. Jednak wierzę, że były sołtys Cisia już widział osoby podpisujące się na liście Pani Bernat, podobnie jak pisał, że ktoś widział, że do Łojek zwożą niebezpieczną rtęć. A świstak siedzi i zawija w sreberka.

Pan były z Cisia wie doskonale, że nie ma takich osób, które werbują radni, by odwołać Panią sołtys Łojek. Ale co tam kłamać i do przodu, byle ludzie uwierzyli. Bo jak mawiał Joseph Goebbels, niemiecki minister propagandy …. Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą. Jednak dla spokojnego snu Pani sołtys Łojek raz jeszcze informuje i zapewniam, ani ja ani Pani radna Bernat nie zbieramy żadnych podpisów i nic nam do tego kogo ludzie wybrali na swojego sołtysa. A to co pisze Pani znajomy – były sołtys Cisia, proszę potraktować z politowaniem i nadzieją, że może kiedyś się… poprawi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.